شعار تبلیغاتی چیست ؟ آنچه باید در باره آن بدانیم را در سایمون بخوانید.

شعار تبلیغاتی چیست ؟

شاید تاکنون بارها عباراتی را شنیده باشید که از آن ها به عنوان شعار تبلیغاتی یاد می شود.ابتدا سعی بر آن داریم تا تعریفی جامع و کامل برای شعار تبلیغاتی بیان کنیم .
شعار تبلیغاتی جمله یا عبارت کوتاهی اسـت دربـاره سازمان یا مـحصولی خاص از یک سازمان یا کارخانه سازنده محصول ، که درباره ویـژگی ها و مزیـت های آن مطرح شده است .”
این عبارت همواره در همه تبلیـغات شرکت یا سازمان مزبور  تکرار شده و همواره  در ذهـن مخاطـب ماندگار خواهـد شـد به گونه ای که مخاطب بعد از شنیدن آن عبارت,  اولین چیزی که به ذهن می آورد محصول یا  شرکت سازنده و یا آن سازمان خواهد بود .

از نمونه های موفق این گونه شعار های تبلیغاتی میتوان به این موارد اشاره کرد .
هر روز بهتر از دیروز
دوست من سلام
پشتم گرمه
و یا شعار تبلیغاتی بسیار معروف اپارتور دوم تلفن همراه (از کی تا حالا؟)
در نگاهی فراگیر تر برای تعدادی از شرکت های معروف دنیا شعار های بسیار معروف و ماندگاری طراحی شده اند که برای همیشه در ذهن همه به یادگار خواهند ماند .
کمپانی عظیم IBM  که در بخش کامپوتر و تجهیزات وابسته فعالیت دارد شعاری دارد بسیار کوتاه :

 “think”

کمپانی سیسکو تولید کننده تجهیزات عظیم شبکه های کامپیوتری در سال های پیش شعاری داشت که علارقم این که چند سالی است که شعار جدیدی جایگزین آن شده است باز هم در ذهنمردم باقی مانده است :

Empowering The Internet Generation

شعار تبلیغاتی جدید این شرکت نیز به نوبه خود بسیار مهیج و سئوال بر انگیز به نظر می رسد.

Welcome To The Human Network

امروزه داشتن شعار تبلیغاتی مناسب به یکی از نیاز های اساسی سازمان ها و شرکت ها تبدیل شده است و از این رو بسیار مهم است تا راهکارهای صحیح طراحی شعار تبلیغاتی را بدانیم .
در نوشتار بعدی به بیان راه کارهایی برای طراحی شعار تبلیغاتی مناسب خواهیم پرداخت و به دلیل اینکه پیام کوتاه تأثیرگذارترین ابزار برای بالا بردن میزان فروش از طریق حفظ مشتریان قبلی است.از این رو در یک سری از مقالات سعی بر آن داریم تا نحوه طراحی شعار پیامکی مناسب با استفاده از شعار تبلیغاتی  را به اشتراک بگذاریم.
در مقالات زیر برآنیم تا اطلاعاتی جامع و کامل درباره آنچه در سامانه پیام کوتاه و نیازمندی های آن لازم است را معرفی کنیم.

۱۰ نکته مهم در بازاریابی پیامکیچطور میتوان پیامک را به صورت هدفمند ارسال کنیم ؟ , بازاریابی بوسیله پیامک , اشتباهات متداول در ارسال اس ام اس تبلیغاتی