اشتباهات متداول در هنگام استفاده از اس ام اس تبلیغاتی را بشناسید و برای استفاده از سامانه ها حتما به آن ها توجه داشته باشید

اشتباهات متداول در ارسال پیامک تبلیغاتی

بسیاری از استفاده کنندگان از سامانه پیام کوتاه دانش کافی در استفاده از این ابزار ندارند و با عدم توجه به قوانین استفاده از سامانه پیام کوتاه در هنگام بازاریابی پیامکی با نتیجه ای معکوس مواجه خواهند شد .از این رو ضروری است در هنگام خرید سامانه ارسال  پیامک از طریق نمایندگی فروش سامانه پیام کوتاه اشتباهات دیگران را بشناسیم تا اشتباهات دیگران را انجام ندهیم .
اشتباهات رایج در بازاریابی پیامکی را در هفت دسته طبقه بندی می کنیم و هر یک را به اختصار توضیح میدهیم . امید است بتوانیم با ارائه توضیحات کامل و جامع نقش مهمی در هدفمند شدن تبلیغات پیامکی داشته باشیم.

۱-    ارسال پیامک با استفاده از سامانه پیامک در زمان نا مناسب

اولین اشتباه در استفاده از سامانه پیامک و پنل ارسال اس ام اس ارسال پیامک در ساعت نامناسب در طول شبانه روز می باشد . بایستی برای ارسال اس ام اس زمانی را انتخاب کنید که جامعه مخاطب آمادگی پذیرش و استفاده از محتوای ارسالی برای شما را داشته باشد فرض کنید زمانی که برای ارسال پیامک انتخاب می کنید در زمان صرف ناهار یا شام مخاطبان است . پس مطمئن باشید در این زمان به هدف خود در بازاریابی نخواهید رسید .
نکته ای که در اینجا بسیار حائز اهمیت است توجه به منطقه جغرافیای محیط هدف است برای انکه زمانی مناسب برای ارسال پیام کوتاه انتخاب شود.
پس از تعیین بازار هدف بایستی ارسال پیامک به دو دسته کلی تقسیم شود
–    ارسال پیامک برای سازمان ها و شرکت ها و افراد وابسته به انها که صد البته بهترین ساعات برای ارسال پیام کوتاه به  این قشر در ساعات خلوت اداری پس از ساعت ۱۰ صبح تا قبل از زمان صرف ناهار است . درست زمانی که مخاطب در حال بررسی نیاز های سازمان می باشد
–    ارسال پیام کوتاه به صاحبان مشاغل کوچک و کسب و کار بومی به دلیل مشغله های خاص این مشاغل بهتر است ارسال پیامک در روزهای پایانی هفته به خصوص پنج شنبه و جمعه صورت گیرد چون این دست از مخاطبان اقشار بیشتری از جامعه را در بر میگیرد و عمومی تر است .
در مقاله ی زمان مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی به طور مفصل تری در باره این موضوع بحث شده است

۲-    ارسال  پیامک تبلیغاتی به بازار هدف اشتباه

در ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی حتما بازار هدف خود را مشخص و به درستی انتخاب خود اطمینان حاصل کنید . ارسال اس ام اس تبلیغاتی به قشری غیر از قشر هدف بزرگترین اشتباه در زمینه بازار یابی پیامکی محسوب میشود . هزینه بی جهت و بدون بهره تنها ثمره این گونه از تبلیغات است .اما راهکاری که در این موارد وجود دارد یافتن بازار هدف است . امکانی که به صورت کامل توسط سایمون پیامک برای همه شهرستان های ایران در نظر گرفته شده است . سایمون با داشتن بانک اطلاعات جامع از اصناف و مشاغل در سراسر ایران و تفکیک شده بر اساس کد پستی هدفمندی و هوشمندی تبلیغات را برای شما به ارمغان خواهد آورد

۳-    طولانی بودن محتوای پیامک

خواندن پیام کوتاه تبلیغاتی نباید وقت زیادی از مخاطب بگیرد و باید هدف با کم ترین کاراکتر ممکن به دست آید. تا مخاطب به راحتی بتواند با شما ارتباط برقرار کرده و به شما اعتماد کند. پیامک های با محتوای زیاد میتواند مخاطب شما را دلگیر و خسته کند.

۴-    ارسال مکرر پیام کوتاه

خودتان را جای مخاطب بگذارید . با دریافت اس ام اس تکراری چه حسی به شما دست خواهد داد ! ؟ اگر واقعا برایتان مهم است بازاریابی پیامکی شما به نتیجه برسد از ارسال پیامک های تکراری خودداری کنید .

۵-    فاصله گرفتن از بازار هدف

سعی کنید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و با ان ها صمیمی شوید . فاصله گرفتن از بازار هدف یعنی فراموشی توسط مشتری !اگر تاریخ تولد مشتریانتان را دارید حتما برایشان در روز تولدشان اس ام اس ارسال کنید .تا نتیجه نزدیکی با مشتری را تجربه کنبد.

۶-     اس ام اس پرسش و پاسخ

طرح پرسش و پاسخ های هیجان آور روشی است که امروزه بسیاری از افراد برای ارسال پیامک های تبلیغاتی از آن ها بهره میبرند اگر میخواهید مشتریانتان را حفظ کنید در چرخه ارسال پیامک یک نقطه مناسب برای اتمام پرسشو پاسخ در نظر بگیربد و بدون برنامه ریزی اقدام به اجرای طرح های پرسش و پاسخ نکنید (اپارتورهای تلفن های همراه به قدر کافی با اعصاب مشتیریان خود بازی می کنند.!!!!!)

۷-    عدم استفاده از نام اختصاصی در پنل اس ام اس برای ارسال پیامک

حتما برای خود شماره اختصاصی تهیه کنید و حدالمقدور از نام اختصاصی برای ارسال پیامک بهره ببرید . به این نکته توجه کنید که نام ها دیر تر از شماره ها از ذهن میروند.
حال با دانستن اشتباهات دیگران در استفاده از تبلیغات پیامکی به خوبی قادر به مقایسه خواهید بود و میتوانید از میان پکیج های ارسال اس ام اس بهترین را انتخاب و اقدام به سفارش آنلاین سامانه پیامک نمایید .
در صورت تمایل میتوانید در مورد انواع مختلف پنل های اس ام اس اطلاعات بیشتری کسب کنید

پکیج های ارسال اس ام اس

خرید آنلاین سامانه پیامک