پیشرفت غیرقابل تصور دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات ، مهمترین عامل تغییرات جامعه اطلاعات و ارتباطات است . در این میان افزایش ضریب نفوذ شبکه های اطلاع رسانی مانند اینترنت و مخابرات ، توسعه زیر ساخت های مخابرات و مورد های مشابه ، اصلی ترین نگرانی مدیران ، برنامه ریزان و … در کشور های بزرگ و توسعه یافته و در حال رشد است . در این مقاله به معرفی کامل سروریس سامانه پیام کوتاه و خدمات قابل توجه و در حال رشد مخابرات بحث خواهیم کرد . بازدید کننده گرامی در صورت امکان با نظرات خود ما را در هرچه بهتر شدن و درج مطالب یاری فرمائید .

پیام کوتاه، یک امکان ویژه
همانطور که مستحضر هستید پیامک در ایران بسیار زود تر از آنچه که تصورش را میکردیم توسعه یافت ( البته پایین بودن هزینه آن مسبب این امر شده است ) . ولی درک کامل ، درست و کاربردی استفاده از این سرویس برای مخاطبین و کاربران در ایران به دست نیامده است . عام بودن پیامک در ایران در جمع هموطنان عزیز بخصوص جوانان بصورتی که پیش بینی نشده بود و خارج از برنامه ریزی مسئولین مخابراتی ، بهانه خوبی برای این امر میباشد . در ایران کاربرد پیامک برای ارسال متون طنز و از قبیل این اطلاعات میباشد که این موضوع ناشی از مطلع نبودن استفاده کاربردی از سرویس پیامک میباشد . در زیر به استفاده های کاربردی از این سرویس اشاره خواهیم کرد تا با پیام کوتاه بهتر اشنا شویم
تنظیم برنامه‌ها
یکی از پرکاربرد ترین سروریس پیام کوتاه در ایران تنظیم برنامه های شخصی و اینکه اطلاع رسانی وقت قرار ، جلسات و … در میان مدیران و تجار میباشد که البته هم ارزان است و هم بی دغدغه که به نوبه ی خود سریع هم است . این موضوع باعث میشود تا بخوبی نمایان شود ..
اطلاع‌رسانی گروهی
در این قسمت از حالت استفاده عموم مردم خارج میشود . به همین دلیل بایستی کمی تخصصی تر به این موضوع نگاه کرد . نیاز عمده ارگان ها و سازمان ها برای بکارگیری فناوری در اطلاع رسانی و برقراری ارتباط نیاز به کمی تجربه دارد . این تجربه هم به همین سادگی کسب نخواهد شد مگر با صرف هزینه و زمان کافی . در حال حاضر شرکت های بسیاری در جهان و ایران مشغول فعالیت در این زمینه میباشند ، ولی به ندرت شاهد هستیم که بعضی از این شرکت ها دست به خلق ایده های جالبی بزنند .
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه ارسال پیام کوتاه وارد بخش مربوطه شوید.میتوانید اطلاعات مربوط به نمایندگی های ما را در قسمت نمایندگی سامانه پیام کوتاه