وقتی میخواهید یک شغل را برای خود انتخاب کنید و آن را به صورت مستقل و پرقدرت آغاز کنید ، شغل های بسیار و پرسودی وجود دارد ولی بهترین آنها ورود به عرصه خدمات مخابرات است زیرا بودجه زیادی در این صنعت وجود دارد ، با این حال اگر هم این خدمات را انتخاب کنید باز هم بر سر دوراهی قرار میگیرید ، شما میتوانید خدمات ارسال پیامک انبوه را ارئه بدهید یا اینکه شارژ تلفن همراه بفروشید . در ایم مقاله به معایب و مزایا این دو تجارت میپردازیم ، در انتها شما میتوانید تجارت مناسب خود را انتخاب کنید .

مزایا و معایب این دو شغل و تجارت را دریابید !

اجاز دهید این دو تجارت را با هم مقایسه کنیم تا مزایا و معایب آن را به خوبی درک و لمس کنیم و راحتر بتوانیم آن را انتخاب کنیم . البته با توجه به این مقاله و مقایسه آن با سایر تجارت ها معنی واقعی و جایگاه این دو تجارت را میشناسیم .

نمایندگی سامانه پیام کوتاه یا پنل فروش کارت شارژ ؟

نمایندگی سامانه پیام کوتاه یا پنل فروش کارت شارژ ؟

سود

همان طور که گفتیم  ، در هر دو تجارت راه زیادی وجود دارد برای به دست آوردن سود . در حال حاضر شخص حقیقی و حقوقی ( شرکت ) بسیاری در این زمینه مشغول به فعالیت هستند،که به در آمد بالای رسیده اند که حتی این در آمد هم مبالغ آن به  ۹ رقمی و ده رقمی هم  در سال رسیده است . بنابراین با بکارگیری یکی از راه های موجود میتوانید سهمی از این بازار پر سود را نصیب خود کنید ، لازم به ذکر است هیچ سقفی در فروش برای شما نیست !!!

آسوده خاطر بودن

در هر دو تجارت ، امکان این وجود دارد که بر روی صندلی خود فعالیت داشته باشید که برای این فعالیت ، فقط نیاز به یک کامپیوتر متصل شده به اینترنت دارید . البته این کار به قدری راحت است که در ابتدا ( زمانی که پیشرفت چشم گیر نرسیده اید ) نیاز به اجاره کردن دفتر کار و استخدام کارمند را ندارید .این اسوده خاطر بودن در هر دو شغل ایجاد میکند که شما خودتان به راحتی بتوانید از عهده آن برآید و آن را مدیریت کنید . زمانی که به درآمد قابل توجیه رسیدید دفتر و کارمند اختیار کنید .

 

احتمال زیان (ریسک )

در هیچ یک از شغل ها ریسکی وجود ندارد ، به عبارت دیگری قرار نیست هزینه زیادی را از دست بدهید و بدترین اتفاقی که اماکن دارد دارد رخ بیافتد ( در صورتی که شما تنبلی بیش از حد داشته باشید ) این هست که هزینه سامانه خود را از دست بدهید . اما از نظر خدماتی که میفروشید هیچ تاریخ انقضا وجود ندارد و شما ضرری نخواهید داد .

 

رقابت

ما در ارتباط با مزایا دو تجارت صحبت کرده ایم و قصد مخفی کردن معایب آن را نداریم . در واقع میخواهیم با هم صادق باشیم . یکی از معایب بزرگ این دو تجارت که وجود دارد رقابت بسیار بالا است . افراد بسیار هستند که زمان خیلی زیادی است بر روی تجارت کارت شارژ و سامانه پیام کوتاه کار میکنند و نسبتا جایگاهی در این بازار کار نصیب خود کرده اند . این به این معنی است که شما راه سخت و دشواری را در پیش رو دارید . البته نه سختی کار فیزیکی !

قابل مشاهده است که جذب مشتریان سایر رقبا که از خدمات آن شرکت هم راضی هستند کار راحتی نیست بلکه تقریبا غیر ممکن هم است . در واقع شما باید یک استراتژی برای فروش و بازاریابی خود انتخاب کنید و آن را بکار بگیرید . البته این را بدانید که این بازار یابی نیاز نیست برای همیشه باشد . زیرا زمانی که شما به آن در آمد کافی رسیدید دیگر برای جذب مشتری فعالیتی نخواهید کرد و مشتری به صورت ثابت سراغ شما خواهد آمد .

چرا شغل نمایندگی سامانه پیام کوتاه بهتر از کارت شارژ است ؟

 

تا اینجا به شباهت دو تجارت و بررسی آن پرداختیم . در ادامه میخواهیم برای شما توضیح دهیم با وجود اینکه ما هر دو خدمت را ارائه میدهیم ، چرا سامانه پیام کوتاه را به شما توصیه میکنیم .

۱ – اکثر در آمد و سود خالص خدمات پیامکی از سازمان و شرکت های بزرگ است .

به عنوان مثال : شما یک نمایندگی سامانه پیام کوتاه ار سایمون پیامک دریافت میکنید و از طریق آن چند نسخه سامانه را به ارگان ها ، مدارس ، شرکت ها ، موسسات ، اصناف و مشاغل گوناگون واگذار میکنید . در اینجا شما مبلغی را دریافت کرده اید و یک سامانه را فروخته اید . در واقع سود شما به اینجا منتهی نمیشود . زیرا تاره درآمد شما شروع میشود . مشتریان شما پیامک ارسال میکنند در نتیجه زمانی که این به حجم بالای میرسد شما به سود چشم گیری روبرو خواهید شد . اما در فروش کارت شارژ ، طرف حساب شما ارگان های دولتی نیست .

 

۲- بازاریابی و فروش سامانه پیام کوتاه و همچنین نمایندگی سامانه پیام کوتاه ساده تر است .

به عنوان یک نمایندگی سامانه پیام کوتاه ، شما راه های گوناگونی را برای تبلیغات و بازاریابی خود دارید و هدف شما یعنی شرکت ها ، سازمان ها و … مشخص هستند و به راحتی میتوانید به آنها مراجعه کنید و خدمات خود را معرفی کنید . البته نیاز نیست از خانه خود بیرون بروید ، زیرا تمامی سازمان ها و شرکت ها دارای وب سایت هستند و یقینا به سمت تبلیغات پیامکی هم خواهند رفت . اما در فروش کارت شارژ طرف حساب شما مشخص نیست

۳ – جذب مشتری سریع تر و ساده تر است .

در تجارت کارت شارژ ، شما نمیتوانید تخفیفی به مشتریان خود بدهید زیرا مبلغ آن بصورت ثابت است ، بنابراین یکی از موثرترین راهکارهای جذب مشتری را از دست خواهید داد . ولی زمانی که نمایندگی سامانه پیام کوتاه را دریافت میکنید به راحتی میتوانید در هر زمان تخفیف های ویژه برای مشتریان خود در نظر بگیرید و همچنین میتوانید به مشتریانی که حجم بالای از شما پیامک خریداری میکنند تخفیفی بدهید تا ذهنیت خوبی از شما برای مشتری ایجاد شود .

۴ – در آمد شما از شغل خدمات پیامکی ، سامانه پیام کوتاه و نمایندگی سامانه پیام کوتاه بیشتر است .

اگر وقت این را دارید با نمایندگان فروش کارت شارژ صحبت کنید ، آن زمان متوجه میشوید که چقدر سود آنها از فروش هر کارت شارژ کم است ، دلیل آنها هم این است که مبالغ آن مشخص شده است . بطور مثال شما نمیتوانید یک کارت شارژ ۱۰۰۰ تومانی را ۳۰۰۰ تومان بفروشید . اما در نمایندگی سامانه پیام کوتاه به این صورت نیست و شما به راحتی میتوانید قیمت فروش هر پیامک را نسبت به جایگاه خود تعیین کنید . همچنین از فروش پنل پیامک سود خوبی به دست می آورید و هزینه ای بابت فروش پنل کاربری به سایمون پیامک پرداخت نمی کنید .

۵ – تجارت خدمات پیامکی در حال توسعه است .

هر روز شرکت های بیشتری به بازاریابی پیامکی اعتماد میکنند و به سراغ آن می آیند . در شرکت های ارائه دهنده خدمات پیامکی بیشتر و به تاسیس در می آیند و این یعنی شانس شما در خدمات پیامکی بیشتر خواهد شد و قادر به فروش آن خواهید بود . اما در رابطه با فروش کارت شارژ به این صورت نیست زیرا اکثر افرا تصمیم خود را برای تهیه کارت شارژ گرفته اند و شانس جذب مشتری برای خرید کارت شارژ بسیار پایین است .

در این مطلب سعی کردیم تجارب خود را در اختیار شما قرار بدهیم تا به راحتی با هر دو تجارت آشنا شوید . شما میتوانید برای اخذ  نمایندگی سامانه پیام کوتاه  به سایمون پیامک از طریق تلفن های ۰۲۱۴۳۸۴۷۰۹۸ – تماس بگیرید .